2024 MBL Season Cancelled Games

Game ID Date Division Region Home Team Away Team Field
144821 15AAA / AA 15AA - Region 2 Chaska Hawks St Louis Park 15AA
139559 4/29/2024 6:00PM 13AAA Region 3 - Oliva Cottage Grove Cottage Grove Wolfpack (13AAA) Farmington Tigers 13AAA Hamlet, #6
138842 5/2/2024 5:30PM 9AAA Region 1 - Puckett Minnetonka Blue (9AAA) Bloomington 9AAA (9AAA) Bennett Park, Field #4
142525 5/2/2024 6:00PM 12AA Region 4 - Killebrew TR Warriors 12AA St. Paul Highland Gold 12AA Victoria Highlands Park, Field
139763 5/15/2024 6:00PM 14AAA Region 1 - Puckett Minnetonka Blue (14AAA) Plymouth Wayzata Trojans (14AAA) Bennett Park, Field #1
142209 5/20/2024 6:00PM 13AAA Region 2 - Carew New Prague Trojans (13AAA) Bloomington 13AAA (13AAA) New Prague Middle School Field, New Prague Middle School
142422 5/21/2024 6:00PM 10A Region 1 - Puckett Orono 10A Plymouth Wayzata Blue (10A) Lee Carlson Fields, Lee Carlson South Field
142978 5/21/2024 6:00PM 12AAA Region 2 - Carew New Prague Trojans (12AAA) Chanhassen Storm 12AAA Blue CEC Field, CEC Field
141287 5/21/2024 6:00PM 13AA Region 6 - Mauer Inver Grove Hts 13AA Spartans (13AA) Cottage Grove Wolfpack (13AA) Rich Valley, Field #6
143741 5/21/2024 6:00PM 14AA Region 7 - Molitor Somerset Spartans (14AA) River Falls Wildcats 14AA Larry Forest Park, Field #1 - Varsity Baseball Field
143895 5/21/2024 6:30PM 14AA Region 4 - Killebrew East Ridge 14AA Black (14AA) Bloomington 14AA Red (14AA) Bielenberg, BSC White #14
139355 5/21/2024 7:30PM 11AAA Region 3 - Oliva Northfield Raiders (11AAA) Menomonie Mustangs 11u AAA (11AAA) Sechler Park, College City Field
143929 5/31/2024 6:00PM 14AA Region 4 - Killebrew TR Warriors Warriors 14AA Bloomington 14AA Red (14AA) Harmon Park, Pelano Field
144800 5/31/2024 6:00PM 15AAA / AA 15AA - Region 2 Tri-City United Titans (15AAA / AA) Chaska Hawks Trenda Memorial Park, DRS Field
144809 5/31/2024 8:00PM 15AAA / AA 15AA - Region 2 Chaska Hawks Tri-City United Titans (15AAA / AA) Trenda Memorial Park, DRS Field
144753 6/3/2024 6:00PM 15AAA / AA 15AA - Region 3 Cottage Grove Wolfpack (15AAA / AA) Menomonie Mustangs 15u AA Hamlet, #9
139859 6/3/2024 6:15PM 11A Region 3 - Oliva Lakeville North Red (11A) Hastings 11A (11A) Quigley, Field #2
140058 6/3/2024 6:15PM 13A Region 5 - Blyleven Cottage Grove Green (13A) St. Paul Park Schwartz (13A) Hamlet, Field #3
139461 6/3/2024 6:30PM 12A Region 1 - Puckett East Edina Hornets Green (12A) Plymouth Wayzata Blue (12A) Countryside Park, Countryside Prep
139854 6/4/2024 5:45PM 11A Region 3 - Oliva Prior Lake Lakers 11A Navy (11A) Rosemount Irish 11A Blue (11A) Ponds, Field #5
144332 6/4/2024 6:00PM 10AA Region 1 - Puckett Orono 10AA (10AA) Osseo Maple Grove OMGAA Lee Carlson Fields, Lee Carlson South Field
143522 6/4/2024 6:00PM 12A Region 4 - Killebrew Rosemount Irish 12A Green (12A) Randolph Randolph Rockets (12A) Shannon Park, Field #2
142586 6/4/2024 6:00PM 12AA Region 6 - Molitor Osceola Chieftains (12AA) New Richmond Tigers Osceola, Field # 9
140197 6/4/2024 6:00PM 13A Region 3 - Oliva TR Warriors 13A St. Paul Highland 13A - Gold Civic Center Park, Mertensotto Field
140288 6/4/2024 6:00PM 13A Region 2 - Carew Minnetonka Blue (13A) Waconia Wildcats (13A) Manitou Park, Manitou
144250 6/4/2024 6:00PM 14AA Region 2 - Carew Waconia Wildcats (14AA) Richfield Richfield 14AA (14AA) Waconia High School, West A
139693 6/4/2024 6:00PM 14AAA Region 2 - Carew New Prague Trojans Mankato Royals Union Hill, Union Hill
144741 6/4/2024 6:00PM 15AAA / AA 15AA - Region 3 TR Warriors 15AA (15AAA / AA) St Thomas Cadets 15AA (15AAA / AA) Two Rivers High School, 9th Grade Field
139766 6/4/2024 7:00PM 14AAA Region 1 - Puckett St Louis Park 14AAA Plymouth Wayzata Trojans (14AAA) Carlson Field, Carlson field
144791 6/4/2024 7:00PM 15AAA / AA 15AA - Region 2 Chaska Hawks Chanhassen Storm 15AA Gold (15AAA / AA) Sunset Park, Sunset Park
143138 6/4/2024 8:00PM 11AA Region 5 - Blyleven Owatonna Huskies (11AA) Byron Bears (11AA) Byron Community Recreational Complex, #3
142935 6/4/2024 8:00PM 12AAA Region 1 - Puckett Edina Hornets (12AAA) Osseo Maple Grove STORM Courtney (formerly Braemar), Field #2
139692 6/4/2024 8:00PM 14AAA Region 2 - Carew Mankato Royals New Prague Trojans Union Hill, Union Hill
143547 6/5/2024 5:30PM 12A Region 4 - Killebrew Red Wing Wingers Chatfield 12A (12A) Mill Creek Park, Mill Creek
140140 6/5/2024 5:30PM 13A Region 4 - Killebrew New Prague Trojans (13A) Chanhassen Storm 13A Silver (13A) Lake Ann, Field #6
140004 6/5/2024 6:00PM 11A Region 4 - Killebrew Hastings 11A (11A) Rochester Tornadoes 11U Teal (11A) Wallin Park, Wallin Park East
140392 6/5/2024 6:00PM 11A Region 1 - Puckett Waconia Wildcats (11A) Westonka 11A (11A) Brook Peterson, Field #5
140186 6/5/2024 6:00PM 13A Region 4 - Killebrew St. Peter Saints Shakopee Sabers (13A) St Peter Middle School, Middle School Field
143466 6/5/2024 6:00PM 14AA Region 3 - Oliva New Prague Trojans (14AA) LeSueur/Henderson Giants (14AA) New Prague High School, New Prague High School North Field
141830 6/5/2024 6:00PM 14/15A Region 4 - Killebrew TR Warriors 14/15A Red (14/15A) New Richmond 14/15 Tigers Harmon Park, Pelano Field
144806 6/5/2024 6:00PM 15AAA / AA 15AA - Region 2 Tri-City United Titans (15AAA / AA) Eden Prairie Eagles (15AAA / AA) Trenda Memorial Park, DRS Field
140185 6/5/2024 7:30PM 13A Region 4 - Killebrew Chanhassen Storm 13A Silver (13A) New Prague Trojans (13A) Lake Ann, Field #6
144797 6/10/2024 7:00PM 15AAA / AA 15AA - Region 2 Chaska Hawks Eden Prairie Eagles (15AAA / AA) Sunset Park, Sunset Park
141549 6/12/2024 5:00PM 14/15A Region 2 - Carew Bloomington 14/15A Blue (14/15A) Prior Lake Lakers 15A (14/15A) Red Haddox, Red Haddox Field
141559 6/12/2024 5:30PM 14/15A Region 2 - Carew New Prague Trojans (14/15A) Chanhassen Storm 14/15A White New Prague D.R.S. Field, DRS Field
139062 6/12/2024 6:00PM 9AA Region 1 - Puckett Bloomington 9AA (9AA) Edina Hornets White (9AA) Smith Park, Field #2
143040 6/12/2024 6:00PM 11AA Region 3 - Oliva Eastview Eastview 11AA Apple Valley 11AA (11AA) Field of Dreams, Field of Dreams
143555 6/12/2024 6:00PM 12A Region 4 - Killebrew Cottage Grove 12A (12A) South St. Paul Packers (12A) Hamlet, Field #2
142504 6/12/2024 6:00PM 12AA Region 4 - Killebrew Cottage Grove 12AA Hastings 12AA (12AA) Hamlet, Field #1
142973 6/12/2024 6:00PM 12AAA Region 2 - Carew New Prague Trojans (12AAA) Prior Lake Lakers 12AAA (12AAA) CEC Field, CEC Field
140143 6/12/2024 6:00PM 13A Region 4 - Killebrew St. Peter Saints Chanhassen Storm 13A Silver (13A) St Peter Middle School, Middle School Field
140145 6/12/2024 6:00PM 13A Region 4 - Killebrew Eden Prairie Eagles (13A) Chaska Hawks (13A) Flying Cloud Fields, Field #2
141391 6/12/2024 6:00PM 13AA Region 5 - Blyleven Albert Lea Tigers Chatfield 13AA (13AA) Snyder Park, Field #2
143380 6/12/2024 6:00PM 14AA Region 5 - Blyleven Austin Stars (14AA) Owatonna Huskies (14AA) Riverland Community College, Baseball Field
141569 6/12/2024 6:00PM 14/15A Region 2 - Carew Waconia Wildcats Shakopee Sabers 14A (14/15A) Waconia High School, West A
139176 6/12/2024 6:30PM 9AA Region 3 - Oliva Rochester Tornadoes 9U White Rosemount Irish 9AA Green (9AA) McQuillan, 7
139990 6/12/2024 6:30PM 11A Region 4 - Killebrew Cottage Grove 11A-Green Byron Bears (11A) Hamlet, Field #4
144909 6/12/2024 6:30PM 15AAA / AA 15AAA Northfield Raiders 15AAA St. Peter Saints 15AAA Sechler Park, Merchants Bank Field
141380 6/12/2024 7:30PM 13AA Region 5 - Blyleven Albert Lea Tigers Chatfield 13AA (13AA) Snyder Park, Field #2
141564 6/12/2024 7:30PM 14/15A Region 2 - Carew New Prague Trojans (14/15A) Chanhassen Storm 14/15A White New Prague D.R.S. Field, DRS Field
142777 6/12/2024 7:45PM 12AA Region 2 - Carew Prior Lake Lakers 12AA (12AA) New Prague Trojans (12AA) Ryan, Field #2
142201 6/12/2024 8:00PM 13AAA Region 2 - Carew Bloomington 13AAA (13AAA) Eden Prairie Eagles (13AAA) Hrbek Fields, Field #5
143877 6/12/2024 8:00PM 14AA Region 4 - Killebrew Bloomington 14AA Red (14AA) Burnsville Blaze (14AA) Dred Scott Fields, Field #1
144866 6/12/2024 8:15PM 15AAA / AA 15AA - Region 1 Armstrong Cooper ACYBA 15AA (15AAA / AA) Chaska Hawks Lighted Field, Athletic Field
143451 6/13/2024 5:30PM 14AA Region 3 - Oliva Belle Plaine Tigers (14AA) LeSueur/Henderson Giants (14AA) Belle Plaine High School Field, Tiger Park
142347 6/13/2024 6:00PM 14/15A Region 6 - Mauer Northfield Raiders Rochester Tornadoes 14U (14A) Teal (14/15A) Northfield High School, NHS - JV Field
143491 6/13/2024 7:30PM 14AA Region 3 - Oliva Belle Plaine Tigers (14AA) LeSueur/Henderson Giants (14AA) Belle Plaine High School Field, Tiger Park
143394 6/14/2024 5:30PM 14AA Region 5 - Blyleven Austin Stars (14AA) Lyle Pacelli Athletics Riverland Community College, Baseball Field
143373 6/14/2024 7:30PM 14AA Region 5 - Blyleven Austin Stars (14AA) Lyle Pacelli Athletics Riverland Community College, Baseball Field
139905 6/17/2024 5:30PM 11A Region 2 - Carew Shakopee Sabers (11A) Minneapolis Millers 11A Orange (11A) Westminster, Field #2
144256 6/17/2024 5:30PM 14AA Region 2 - Carew Hopkins Royals (14AA) Bloomington 14AA Blue (14AA) Big Willow, Big Willow
139695 6/17/2024 5:30PM 14AAA Region 2 - Carew Shakopee Sabers (14AAA) Mankato Royals Joe Schleper Field, Joe Schleper Field
139904 6/17/2024 5:45PM 11A Region 2 - Carew Prior Lake Lakers 11A Gold (11A) Bloomington 11A (11A) Ponds, Field #5
142775 6/17/2024 5:45PM 12AA Region 2 - Carew Chaska Hawks Purple (12AA) Belle Plaine Tigers (12AA) Lions Park, Field #2
138914 6/17/2024 6:00PM 9AAA Region 2 - Carew TR Warriors 9AAA (9AAA) Eagan Wildcats Valley Park, Field
140752 6/17/2024 6:00PM 10A Region 2 - Carew New Prague Trojans (10A) Chaska Hawks Purple (10A) Northside Park, Northside Park
140772 6/17/2024 6:00PM 10A Region 2 - Carew Chaska Hawks Gold (10A) Bloomington 10A Blue (10A) Augusta, Augusta
142351 6/17/2024 6:00PM 10A Region 1 - Puckett Eden Prairie Eagles (10A) Westonka 10A (10A) Miller Park, Field #1
144335 6/17/2024 6:00PM 10AA Region 1 - Puckett Waconia Wildcats (10AA) Minnetonka Blue St Bonifacius Townsedge Field, Townsedge Field
144349 6/17/2024 6:00PM 10AA Region 1 - Puckett Minnetonka White (10AA) Osseo Maple Grove OMGAA Freeman Park, Field #1
140882 6/17/2024 6:00PM 10AAA Region 1 - Puckett Osseo Maple Grove Storm (10AAA) Minneapolis Millers 10AAA Rice Lake Elementary, Rice Lake Playfield
142802 6/17/2024 6:00PM 12AA Region 2 - Carew New Prague Trojans (12AA) Prior Lake Lakers 12AA (12AA) CEC Field, CEC Field
142910 6/17/2024 6:00PM 12AAA Region 1 - Puckett Minneapolis Millers 12AAA Golden Valley Cubs (12AAA) Neiman, MSA Batting Cages Field #3
140138 6/17/2024 6:00PM 13A Region 4 - Killebrew Chaska Hawks (13A) Chanhassen Storm 13A Silver (13A) Community Park, Field #4
140366 6/17/2024 6:00PM 13A Region 1 - Puckett Minneapolis Millers 13A Orange Orono 13A (13A) Neiman, MSA Batting Cages Field #5
141090 6/17/2024 6:00PM 13AA Region 3 - Oliva Shakopee Sabers (13AA) Chanhassen Storm 13AA White Jackson Field, Jackson Field
141390 6/17/2024 6:00PM 13AA Region 5 - Blyleven Austin Stars (13AA) Rochester Tornadoes 13U White Todd Park, Field #7
142181 6/17/2024 6:00PM 13AAA Region 1 - Puckett St Louis Park 13AAA Waconia Wildcats (13AAA) Paul Frank Field, Paul Field
143411 6/17/2024 6:00PM 14AA Region 6 - Mauer Faribault Falcons 14AA Lakeville South 14AA (14AA) Alexander Park, Bell Field
143876 6/17/2024 6:00PM 14AA Region 4 - Killebrew South St. Paul Packers (14AA) Minneapolis Millers 14AA Orange Kaposia Landing, Baseball Field
141638 6/17/2024 6:00PM 14/15A Region 3 - Oliva TR Warriors 14A Eagan Wildcats 14A (14/15A) Harmon Park, Pelano Field
142255 6/17/2024 6:00PM 14/15A Region 5 - Blyleven Owatonna Huskies (14/15A) Rochester Tornadoes 14U (14A) Teal (14/15A) Owatonna High School, Field #1
144752 6/17/2024 6:00PM 15AAA / AA 15AA - Region 3 TR Warriors 15AA (15AAA / AA) Farmington Tigers 15AA (15AAA / AA) Two Rivers High School, Varsity Baseball
140577 6/17/2024 6:15PM 10A Region 3 - Oliva Lakeville North White (10A) Prior Lake Lakers 10A Gold (10A) Quigley, Field #1
143043 6/17/2024 6:15PM 11AA Region 3 - Oliva Lakeville North (11AA) Burnsville Blaze (11AA) Quigley, Field #2
139486 6/17/2024 6:30PM 12A Region 1 - Puckett West Westonka 12U (12A) Delano 12A Westonka Rec, Field #1 (Lions)
141223 6/17/2024 6:30PM 13AA Region 4 - Killebrew Eastview Lightning Cannon Falls Bombers (13AA) Eastview H S, Field #10
143462 6/17/2024 6:30PM 14AA Region 3 - Oliva Tri-City United Titans (14AA) Chaska Hawks (14AA) Trenda Memorial Park, DRS Field
139706 6/17/2024 7:30PM 14AAA Region 2 - Carew Mankato Royals Shakopee Sabers (14AAA) Joe Schleper Field, Joe Schleper Field
139075 6/17/2024 7:45PM 9AA Region 1 - Puckett Edina Hornets Green Bloomington 9AA (9AA) Courtney (formerly Braemar), Field #4
142822 6/17/2024 7:45PM 12AA Region 2 - Carew Belle Plaine Tigers (12AA) Chaska Hawks Purple (12AA) Lions Park, Field #2
140201 6/17/2024 7:45PM 13A Region 3 - Oliva Prior Lake Lakers 13A Navy (13A) TR Warriors 13A Ryan, Field #3
142213 6/17/2024 7:45PM 13AAA Region 2 - Carew Edina Hornets Shakopee Sabers (13AAA) Courtney (formerly Braemar), Field #3
139154 6/17/2024 8:00PM 9AA Region 3 - Oliva Eastview Eastview 9AA Black (9AA) Eastview Eastview 9AA Blue (9AA) Johnny Cake Ridge Park East, Field F
139403 6/17/2024 8:00PM 11AAA Region 3 - Oliva Lakeville North (11AAA) Northfield Raiders (11AAA) King, Field #9
143239 6/17/2024 8:00PM 11AAA Region 2 - Carew Bloomington 11AAA (11AAA) Eden Prairie Eagles Hrbek Fields, Field #6
144849 6/17/2024 8:00PM 15AAA / AA 15AA - Region 1 St Louis Park 15AA Armstrong Cooper ACYBA 15AA (15AAA / AA) Carlson Field, Carlson Field
144856 6/17/2024 8:00PM 15AAA / AA 15AA - Region 1 Plymouth Wayzata 15AA Blue (15AAA / AA) Edina Hornets (15AAA / AA) Parkers Lake, Field #6
140204 6/17/2024 8:15PM 13A Region 3 - Oliva Minneapolis Millers 13A White Eastview Eastview 13A (13A) Neiman, MSA Batting Cages Field #3
140955 6/17/2024 8:15PM 13AA Region 1 - Puckett Minneapolis Millers 13AA Blue Osseo Maple Grove STORM (13AA) Neiman, MSA Batting Cages Field #5
144815 6/18/2024 5:30PM 15AAA / AA 15AA - Region 2 Chaska Hawks Waconia Wildcats (15AAA / AA) Missile Park Field, Main Baseball Field
144801 6/18/2024 7:15PM 15AAA / AA 15AA - Region 2 Waconia Wildcats (15AAA / AA) Chaska Hawks Missile Park Field, Main Baseball Field
144798 6/19/2024 5:30PM 15AAA / AA 15AA - Region 2 Eden Prairie Eagles (15AAA / AA) Chaska Hawks Miller Park, Field #8
140770 6/19/2024 6:00PM 10A Region 2 - Carew Chaska Hawks Gold (10A) Chaska Hawks Purple (10A) Augusta, Augusta
142579 6/20/2024 6:00PM 12AA Region 6 - Molitor Baldwin Woodville Blackhawks (12AA) Menomonie Mustangs 12u AA (12AA) Millpond Park, Field #1
144799 6/20/2024 6:00PM 15AAA / AA 15AA - Region 2 Shakopee Sabers (15AAA / AA) Chaska Hawks Tahpah Park, West Tahpah
139440 6/24/2024 6:00PM 12A Region 1 - Puckett East Eden Prairie Red (12A) Edina Hornets Green (12A) Miller Park, Field #3
142288 6/25/2024 5:45PM 14/15A Region 6 - Mauer Lakeville North (14/15A) Lakeville North 15A King, Field #2
144790 6/25/2024 7:30PM 15AAA / AA 15AA - Region 2 Chanhassen Storm 15AA Gold (15AAA / AA) Chaska Hawks Lake Susan, Lake Susan
144803 6/29/2024 11:00AM 15AAA / AA 15AA - Region 2 Chaska Hawks Shakopee Sabers (15AAA / AA) Sunset Park, Sunset Park
142263 7/2/2024 6:00PM 14/15A Region 5 - Blyleven Blooming Prairie 14/15A Eastview Eastview 14/15A (14/15A) Blooming Prairie HS, Varsity Baseball Field